Objednávky na tel: +420 605 581 553 nebo na e-mailu: mhobzova@celostni-pece.cz
samansky_hudebni_nastroj

Moje cesta za zvuky

Už od malička jsem milovala hudbu, rytmus, tóny, vyluzovala jsem různé zvuky jak svým hlasem, tak i kuchyňskými potřebami, nejčastěji pokličkami, lžícemi, vařečkami. A taky si pamatuju, že vždy, když mě máma za něco vynadala, když se mi něco nepovedlo, byla jsem smutná, tak jsem si stále zpívala. Všude. Nejvíce ve sprše. Při smutku jsem zpívala smutné, táhlé písně, u kterých jsem se rozplakala a vše šlo ven ze mě. Při únavě mě veselé zvuky a rytmy nastartovaly, nálada se ihned zlepšila. Zvuky byly mým společníkem při všech emocích, které jsem prožívala. A že jich nebylo málo. Chodila jsem hrát do LŠU na akordeon, kde  mě moc nebavilo učit se hrát dle not, ale stále jsem si něco zkoušela, improvizovala, vnímala jednotlivé tóny. Postupně jsem vplula i do zpěvu, kde jsem zpívala 4 roky ve sboru a pak ve dvou kapelách. Hodně jsem zpívala svým dětem a taky každému, kdo něco řešil a byl v nepohodě. Nadchlo mě bubnování, rytmy, pohyb, tanec, spojení zvuků a arteterapie. Využívala jsem různorodé nástroje z mého kouzelného kufříku i u dětí v Domečku volného času. Milovali to. Každý si vybral něco a dohromady jsme vytvořili nádherný souzvuk. Děti to milovaly. Také jsem studovala na Akademii umělecké tvořivosti, kde nás do muzikoterapie podrobně zasvěcoval Josífek Krček

V posledních letech se věnuji intenzivně zvukovým lázním, sprchám za pomoci různých nástrojů, ať koupených nebo mnou vyrobených, jako jsou: šamanský buben, djambee, mluvící buben, zvonky, dešťová hůl, činely, xylofon, akordeon, kytara, koncovka, flétna, koshi, různá chrastidla, dřívka, kameny, činely a jiné předměty. A poslední dobou víc a víc používám buben štěstí, který používám i u imaginací, vizualizací i přímo na masírovaném člověku na jeho těle. Výsledky a recenze všech zvukových lázní jsou úžasné.

Myslím, že je to velký dar, který lidstvo má a využívá se stále ještě málo. 

Proto pořádám každé úterý od 17 do 19 hodin zvukové lázně, spojené i s pohybem, arteterapií, imaginacemi, meditacemi, dřevoterapií, litoterapií. Kde se naladím na skupinu lidí, kteří tam zrovna jsou, naladíme se na zdroj, jeden na druhého, na své původní já a necháme působit zázraky vibrací, harmonizace, naladění, vitality a řešení svých záměrů, se kterými jsme přišli. 

Také dělám individuální zvukové lázně. Více informací zde.

Budu ráda, když mi tu zanecháte komentář. 🙂

Přesunout se na začátek