Objednávky na tel: +420 605 581 553 nebo na e-mailu: mhobzova@celostni-pece.cz

Usmíření se s rodiči (sourozenci, dětmi, přáteli…)

Je to proto, že pokud nejsme usmíření s vlastními rodiči, tak neustále přenášíme něco z bolestných zážitků, hněvů, křivd a smutků, které poznamenaly naše dětství, do úplně všech současných vztahů. Do manželství, do vztahů s vlastními dětmi i do všech ostatních. Vím, o čem mluvím z vlastní zkušenosti. Když věnujeme svou pozornost tomu, co nám rodiče dluží nebo jak nám ublížili, i když pocity křivdy, ublížení, sebelítosti a nenaplnění se objevují jen nepatrně, ale visí jako černý mrak v našem podvědomí, nejsme volní a svobodní pro rozvíjení partnerského vztahu, máme omezené možnosti vnímat, jak se můj partner cítí, jak se mu vede a vzájemná hluboká a upřímná komunikace tak přirozeně vázne.

Beru zodpovědnost s osvobozeným srdcem. Je to výborná příprava na manželství a rodičovství – vyvalení emocí, bolestí a křivd ven (mnohdy poprvé v životě). Srdce, tělo (paměť těla), mozek. Jde o znovuprožití těžkých věcí ve vizualizaci ve svém vlastním dětství, uvědomit si, co v sobě skutečně neseme za ublížení a zranění, bolesti, jež mohou způsobovat i fyzické zdravotní potíže.

Pak v dětství mámy, táty, pochopení jejich života a tíhy, co nesli oni v sobě. Rodiče také byli zranění a nesli těžká břemena, pro která pro nás třeba nemohli být plně přítomni. Předali nám svou bolest, se kterou se sami nedokázali včas vyrovnat. Potkat se s rodiči jako dospělí. Poděkovat za život, lásku a poprosit o požehnání do dospělosti. Přijmout rodiče s úctou a odpuštěním do srdce. Úplné odpuštění na všech úrovních, usmíření. Toto se může dít i v nepřítomnosti rodiče, i v případě, že odešel. Může to být těžký, někdy i bolestný proces. Ale opět z vlastního prožitku a zkušeností i ze zkušeností terapeutických mohu potvrdit, že je to zázračné a pro vlastní štěstí i štěstí potomků to určitě stojí za to!!!! Také nechci, aby se s tím potýkaly mé děti dříve či později…. I když jsem si myslela, že jsem svým rodičům odpustila už dávno, opravdu v hloubce svého nitra a emocionálně jsem to dokázala až při setkání s Jiřinkou Prekopovou. Když nastane skutečné usmíření, poznáte to v srdci. Prostě cítíme lásku, klid a hlubokou vděčnost… Chce to skutečně spoustu odvahy. A já Vám přeji hodně odvahy k úplnému usmíření se s vlastními rodiči a následnou úplnou vnitřní svobodu, klid a radost v srdci.

 

Zásady o ochraně osobních údajů / Cookies na webu / Mé služby / Kontakt

Tel: +420 605 581 553, e-mail: mhobzova@celostni-pece.cz, Poradna/Masérna: Divadelní 3, Brno, 602 00, 3. patro

Fakturační údaje: IČO: 05426693, Žleb 152, 66491, Neslovice

© Veškerý obsah na webu spadá pod autorská práva. Kopírování obsahu, bez dovolení majitelky webu je zakázáno.

Přesunout se na začátek